O MNIE (docelowo)

Wow! Ale się cieszę, że tutaj dotarłeś/aś w tym gąszczu webowych ścieżek. Serio! Zanim zostaniesz na dłużej (szczerze na to liczę!) chcę, żebyś poznał(a) kim jestem i co za miejsce tutaj tworzę. Wczytaj się uważnie i posłuchaj siebie czy pasuje Ci moja energia, postawa do życia i to co mogę Ci dać w zamian za poświęcony Twój czas i uwagę. Szanuję swój i Twój czas, dlatego od razu podam Ci co znajdziesz na blogu, a potem polecam przeczytać notkę o mnie i o tym miejscu.

NA BLOGU ZNAJDZIESZ ROZWIĄZANIA I SPOSOBY JAK DBAĆ O SIEBIE, INNYCH I PLANETĘ, A DOKŁADNIE:

  1. zasady i przepisy diety planetarnej (proste, niedrogie i smaczne przepisy, produkty ze sklepów dyskontowych, wdrażanie nawyków żywieniowych)
  2. szeroko pojęty recykling oraz zasady prawidłowej segregacji odpadów w gospodarstwie domowym 
  3. inspirujące ekologiczne i obywatelskie projekty np. sadzenie własnych drzew, sprzątanie lasu, eko-mobilna, domowa spiżarnia, moje seniorki itd.

INSPIRATORKA DZIAŁAŃ

Szczerze to nazywam siebie inicjatorką działań. Działań na rzecz dbania o siebie i planety. Od najmłodszych lat działam, nie potrafię inaczej. Długo nie zdawałam sobie sprawy, że to moja mocna strona. Dziś wiem, że bardzo w tej kwestii inspiruję innych. Inspiruję do działań, do uczenia się, wdrażania, próbowania, uczestniczenia, do wychodzenia ze strefy komfortu czy mierzenia się z przeciwnościami losu. Uwierz mi, gdyby nie to, nie byłoby mnie tutaj i nie osiągnęłabym tego co sobie dotychczas zbudowałam.

PROPAGATORKA ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Jedną z najważniejszych wartości w moim życiu jest zdrowie. Przez lata nie zdawałam sobie z tego sprawy. Podświadomie podejmowałam właściwe decyzje w tej kwestii (np. regularna aktywność sportowa). Jednak nie wszystkie obszary odnośnie zdrowego stylu życia miałam obcykane np. zdrowe odżywianie i dobry sen u mnie leżały. Od kilku lat mam już uporządkowane fundamenty życiowe (zdrowe jedzenie, zdrowy sen, duchowość) i dzięki temu jest finalny produkt – moja metamorfoza z papuśnej szalonej dziewczyny w piękną zgrabną i pewną siebie kobietę. Jestem na etapie manifestowania swojej kobiecości.

ZWOLENNICZKA SAMOROZWOJU PO SWOJEMU

Jestem zwolenniczką pracy nad sobą. Jestem samoukiem i czerpię z tego radość, bo nie ma większej satysfakcji jak uczestniczenie w procesie ulepszania siebie z pozycji ucznia na poziom znawcy. Uwielbiam to pokazywać krok po kroku. Inspiruję do tego, aby się uczyć poprzez metodę małych kroków i rzeczywistą praktykę. Uważam, że rozwijamy się cały czas, wszędzie i w każdym aspekcie naszego życia. Od nas zależy czy to dzieje się na naszych czy czyichś zasadach.

MIŁOŚNICZKA WDZIĘCZNOŚCI

Powody do wdzięczności dostrzegam wszędzie i w każdej sytuacji. Z każdej lekcji życiowej wyciągam wnioski. Czasem zajmuje to trochę czasu, czasem trzeba pocierpieć, ale ostatecznie potrafię docenić, z wdzięcznością, to co przeżyłam. Wdzięczność w moim życiu to pewien klucz bycia tu i teraz i sposób radzenia sobie z codziennością. Bez wdzięczności nie byłabym tutaj gdzie jestem, wierz mi, mogłam źle skończyć i byłoby to uzasadnione. Wybrałam trudniejszą drogę z wdzięcznością na czele i jestem tutaj, dzięki temu mogę inspirować innych.

PRAGMATYCZNA EKOLOŻKA

Codziennie staram się dbać o środowisko jak najlepiej. Zarówno w domu, jak poza nim. Świadomie podejmuję decyzje, które przyczyniają się do chronienia naszej planety. Sadzę drzewa, sprzątam las (i nie tylko), ograniczam odpady i stosuję ciekawe rozwiązania recyklingowe. Ukończyłam studia ochrony środowiska na Politechnice Śląskiej i bardzo interesował mnie temat ocieplenia klimatu. Na taki właśnie temat pisałam pracę inżynierską. Jestem zwolenniczką pragmatycznego podejścia do dbania o środowisko. Nie preferuję skrajności. Szukam rozwiązania zrównoważonego, czyli najtrudniejszego.

POSZUKIWACZKA PRAWDY I RADOŚCI

Daleko mi do tego, aby mówić kto jak ma żyć. Serio. Wiem jednak, że wielu żyje nie swoim życiem. Natomiast ja zawsze poszukuję prawdy, prostych rozwiązań i radości w codzienności. Prawda nie raz mocno zaboli, ale również niezwykle rozwija. Z kolei radości wokół nas jest tyle, że nie ma końca. Można się nią naćpać. Autentyczność to mój flagowiec, tak samo jak energia i optymizm. Uwielbiam w sobie te cechy i dzielić z tym z innymi, choć bardzo często robię to nieświadomie.

KREATORKA WŁASNEGO LIFESTYLE

“Każdego dnia przygotowuję się na … wielką szansę” – dokładnie tak jest i takie mam podejście. Moje życie jest bogate pomimo że nie podróżuję po świecie, nie tworzę wielkich projektów czy nie promuję ciuchów znanych marek. Z jednej strony prowadzę skromny styl życia, a z drugiej jest to niesamowicie kreatywny, pełen doznań i inspirujący lifestyle. Kocham muzykę i festiwalowanie. Od dekady jestem miłośniczką: OFF Festival Katowice i Tauron Nowa Muzyka Katowice. Nazywam się KATOfanką. Urodziłam się i żyję w moich kochanych Katowicach, których rozwój mnie fascynuje. Pasjonatka zimy i jazdy na snowboardzie. Wielbicielka jazdy na rowerze, zwłaszcza po lesie, do pracy i na festiwale. Uwielbiam podróżować po Polsce.

Wow! Ale mega się cieszę, że doszedłeś/aś do tego momentu. Jeszcze bardziej niż na początku. Najpierw chcę powiedzieć, że bardzo doceniam Twój wysiłek i poświęcony czas. Bardzo dziękuję! Teraz musisz zdecydować czy chcesz pozostać dłużej i czerpać z tego miejsca co ci jest potrzebne.

Na koniec powiem tyle. Chcę zmieniać świat na lepsze i wiem, że najlepiej i najbardziej skutecznie zmieniamy świat poprzez ulepszanie siebie i swojego życia. Z przyjemnością potowarzyszę Ci w tej podróży i co nieco podpowiem.

Podoba ci się ten blog? Uważasz go za wartościowy? Proszę, podziel się z innymi albo zacznij mnie śledzić!