Blog,  Dbam o siebie

Nauka języka angielskiego online z Domilingua

Od zawsze marzyłam o sprawnym komunikowaniu się w języku angielskim. Nie będę się rozpisywać dlaczego jeszcze tego nie potrafię, ale najważniejsze że w chwili obecnej intensywnie na tym pracuję. Główny cel to przełamywać barierę mówienia. Wszystko za sprawą właściwie dobranego nauczyciela i technologicznego narzędzia jakim jest internet, a dokładnie komunikator Skype oraz dysk Google.

Ponad rok temu zdecydowałam się wziąć sprawy swoje ręce i zacząć w końcu praktykować umiejętność mówienia po angielsku. Z wiedzą teoretycznie nie było tak źle, choć dziś stwierdzam, że dużo nie wiedziałam i duuużo jeszcze nie wiem. Zaczęłam szperować w sieci i natknęłam się na blog Domilingua. Spodobała mi się oferta. Napisałam do Dominiki i umówiłam się na pierwsze darmowe zajęcia…przez Skype’a.

PIERWSZE KROKI

Stres był wielki. Pierwsze co mi do głowy przychodziło, jak sobie poradzę, kiedy nie potrafię mówić po angielsku. Nie było tak strasznie jak zakładałam. Uważam, że to w dużej części zasługa Dominiki, która z łatwością prowadzi ucznia za rękę już od pierwszych minut spotkania. Jej miły ton głosu i szczera chęć pomagania sprawia, że czujesz się bezpieczny i nabierasz odwagi by zmierzyć się z tym językiem. Najbardziej spodobał mi się fakt, że Dominika rozumiała mój stan niepewności kiedy nie poradzę sobie z mówieniem czy zrozumieniem co do mnie mówi. Jej wiedza i metody nauczania, zdobyta latami doświadczeń oraz ciągłego szkolenia w tym zakresie, robią wielkie wrażenie. To wszystko sprawiło, że zdecydowałam wykupić lekcje i tak do dziś je kupuje.

WNIOSKI Z NAUKI ANGIELSKIEGO METODĄ MAŁYCH KROKÓW

Po tym czasie mogę wyciągnąć już pierwsze istotne wnioski z dotychczas pobranych lekcji u Domilingua. Po pierwsze wewnętrznie czuję ogromny postęp i wielką radość z tego powodu. Złapałam bakcyla i wprowadziłam sporo nawyków do swojej codzienności by uczyć się regularnie angielskiego. Zastosowałam moją ulubioną metodę “małych pyrtków”. Dzięki temu stale obcuję z językiem angielskim. Po drugie nabrałam większą pewność siebie, bo w tym języku piszę i mówię coraz pewniej. Coraz częściej bez obaw sięgam do korzystania z materiałów anglojęzycznych, bo fundamentalna wiedza ułatwia mi ich zrozumienie oraz pozwala mi czerpać podwójną korzyść: obcowanie z angielskim i zdobywanie wiedzy na poszczególny temat. Po trzecie pozałatałam mnóstwo dziur w tym języku, które były moimi osobistymi blokadami w mówieniu i w pisaniu. Te niuanse były dla mnie koszmarne, ograniczały i ostatecznie nie umożliwiały mi dalszego rozwoju. Dominika doskonale zna zarówno skuteczne techniki nauczania jak i nasze główne problemy językowe, więc w niekonwencjonalny sposób potrafi załatać te dziury poprzez właściwe użycie igły i dobranie idealnej nici. Jest wspaniałą krawcową języków obcych!

METODA NAUCZANIA DOMILINGUA

Proponowane przez Dominikę rozwiązania dotyczące skutecznego nauczenia się języka angielskiego (oraz innych języków obcych zobacz tu) są dopasowane przede wszystkim do Ciebie, do Twojego trybu życia i potrzeb. Masz gwarancję, że uczysz się we właściwym kierunku, a nie tego co narzuca ogólny system szkolnictwa. Poza tym, Dominika wiąże nauczanie języków z kognitywistyką, czyli dziedziną zajmującą się obserwacją i analizą działania zmysłów, mózgu i umysłu. Doskonale wie jak przebiega proces zdobywania nowych umiejętności jak np. komunikatywnie używanie języka angielskiego. Wiedzę tą wykorzystuje, aby Ci pomóc w jak najlepszy i skuteczny sposób osiągnąć swój cel językowy.

Nauka online przez Skype

Domilingua prowadzi zajęcia online poprzez komunikator Skype i wykorzystuje Dysk Google do przesyłania materiałów oraz weryfikacji Twoich postępów. Tylko tyle potrzebujesz, aby móc się z nią uczyć. Nie musisz się obawiać korków czy innych przeszkód pojawiających się na drodze dotarcia na zajęcia. Kupowania drogich podręczników czy innych materiałów. Ustalasz terminy takie jak Tobie i Dominice spasują. Są możliwości przełożenia zajęć w nagłych sytuacjach. W tej kwestii ona jest szczególnie wyrozumiała. Uczysz się tematów, które Cię interesują bądź są potrzebne dla konkretnych celów. Domilingua oferuje mnóstwo darmowych narzędzi (darmowe kursy online i bezpłatne e-booki) i źródeł do samodzielnego uczenia się, w tym możliwość weryfikacji swoich postępów w nauce poprzez organizowane przez nią darmowe konsultacje (zobacz tu). Tego jest naprawdę dużo. Podoba mi się też, że jest dostępna dla swoich uczniów poza lekcjami. Masz pytanie bądź problem odnośnie z któryś języków, które uczy, możesz do niej napisać i ona Ci pomoże, wyjaśni a jeśli to zawiły temat to uwzględni w Twoim planie nauczania. Zapewne to wszystko wynika z jej otwartości, chęci pomagania innym oraz wielkiej pasji do języków obcych i ich nauczania w niekonwencjonalny sposób.

Kurs online Domilingua

Z całego serca polecam Domilingua! Już 18 maja rozpocznie się przedsprzedaż jej nowego kursu – Jak stosować czasy Present Perfect w języku angielskim – kurs online krok po kroku. Na pewno zdam relację z tego, gdyż nie mogę się go doczekać, ponieważ czasy Present Perfect są to dla mnie potworkami jak to mawia Dominika i jestem pewna, że to co przygotuje, będzie w najbardziej klarowny sposób przedstawione, aby zacząć praktycznie je stosować.

Strona domilingua.com i jej zasoby

Jeśli chcesz poznać Dominikę zacznij od jej bloga domilingua.com, zapisując się na jej listę mailingową, następnie dołącz do jej grupy Zaprojektuj swój kurs języka angielskiego i zacznij obserwować ją na Instagramie. Prowadzi również live’y na fb i Instagramie (najlepiej śledzić jej konta wypatrując informacji), dzięki czemu zwiększa szansę jej bliżej poznania, zanim zdecydujesz się na płatne lekcje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.