Blog,  Katowice,  LIFESTYLE,  muzyka

Katowice JazzArt Festival 2017: Eivor po raz pierwszy w Polsce

Niesamowite jak równolegle do naszego życia toczą się drogi, gdzie spełniają się krok po kroku nasze skryte marzenia. Takim skrytym marzeniem jest możliwość usłyszeć na żywo Dunkę Eivor Pálsdóttir. Jej różnorodna twórczość od rocka, jazzu, trip hopu, muzyki folkowej, po europejską muzykę poważną mnie niebywale zachwyca. Do tego jej zjawiskowy wokal, który powoduje dreszcze. Artystka potrafi zarówno silnie jak i delikatnie manewrować głosem. Nowoczesny typ songwriterki.

Każdy kto kocha odkrywanie nowych dźwięków, przede wszystkim w klimatach skandynawskich, to obowiązkowo powinien zapoznać się z muzyką Eivor i wybrać się na jej koncert. Właśnie wkrótce nadarzy się okazja, bo przyjedzie do Katowic w kwietniu w ramach tegorocznej edycji Katowice JazzArt Festival. To już siódma edycja i organizowana jest na cześć obchodów Światowego Dnia Jazzu ustanowionego przez organizację UNESCO, czyli w dniu 30 kwietnia. Farerska wokalistka wystąpi w Kinoteatrze Rialto, które bardzo lubię, ze względu na swoją niepowtarzalną kameralność. Miejsce zabytkowe jest bardzo charakterystycznym punktem na mapie kultury Miasta Katowice. Uwielbiam tam chodzić do kina czy na koncert, gdzie wiele razy doznałam bliskość z artystami. Oprócz tego, wnętrze kinoteatru nawiązuję do starych kin, z kolei w trakcie koncertów masz wrażenie, że uczestniczysz w wydarzeniu w stylu MTV Unplugged.

Tutaj jest program Katowice JazzArt Festival, który jest bardzo bogaty w różnorodne dźwięki oscylujące wokół jazzu. Mnie zaintereowało: koncert Ciśnienie (PL) na Mariackiej, odsłonięcie instalacji Philipa Paqueta na terenie Muzeum Śląskiego, koncert polsko-japoński Tomasz Dąbrowskiego AD HOC “Strings” w Muzeum Śląskim, koncert ZU (IT) w Jazz Club Hipnoza, afro-beatowy koncert The Kutimangoes (DK) w Jazz Club Hipnoza oraz teatralno-muzyczny performance BNNT (PL) + Mats Gustafsson (SE) w Kuźni na terenie dawnej kopalni Katowice.

Magiczna Eivor wystąpi również w Poznaniu 26.04, we Wrocławiu 27.04 i w Krakowie 29.04.

Tak bardzo się cieszę, że zobaczę i usłyszę ją wkrótce. Nie mogę się doczekać koncertu, który zapowiada się na kolejne wyjątkowe przeżycie muzyczne. Taka przemiła niespodzianka ze strony miejskiej imprezy Katowice JazzArt Festival. W końcu Katowice to Miasto Muzyki UNESCO ♥

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.